Onduline Bituline

BITULINE membranları ile her tip çatının su yalıtımında üstün kalite standartları ve güvence elde edersiniz.
 

Genel Özellikler

BITULINE Membranları Onduline Avrasya Sapanca tesislerinde modern teknolojilerle üretilmektedir. Kaliteli bir su yalıtım membranının vazgeçilmez özellikleri olan sağlamlık ve esneklik, uzun ömür ün elde edilmesinde kullanılan üstün nitelikli bitüm polimerler ve donatı keçeleriyle bilgisayarlarla kontrol edilen özel karışım formülasyonu da önemli rol oynar. Kullanılan teknolojilerin aynı zamanda çevre dostu olması Onduline Avrasya’nın çeşitli çevre ödülleri almasını ve ISO 9001, ISO 14001 sertifikaları ile belgelendirilmesini sağlamıştır.

 BITULINE’ler, tüm Avrupa Birliği ülkelerinde olduğu gibi, Türkiye’de de geçerli olan TS EN 13707 (Çatıların Su yalıtımında Kullanılan Taşıyıcılı Bitümlü Örtüler) ve TS EN 13969 (Toprak Altı ve Rutubet Yalıtım Örtüleri) standartlarına göre üretilmekte olup, TS 11758-2 standardında belirtilen “Uygulama Esasları” ile de tam uyumludur.

Membran tipleri, 89/106/EEC Yapı Malzemeleri Yönetmeliği şartlarına uygun olarak CE işareti taşımakta ve Bayındırlık ve iskan Bakanlığı rayiç listelerinin ilgili poz. numaralarında yer almaktadır. Ayrıca tüm BITULINE’ler TSE kalite belgelidir.

 

Avantajlar

Bituline – Avantajlar

 

GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

Su yalıtımının temel öğesi olan BITULINE membranları, polyester veya cam tülü donatılı olarak, çeşitli polimerlerle modifiye edilen yüksek kaliteli bitümden, çeşitli kalınlıklarda ve gerektiğinde yüzeyine çeşitli kaplamalar uygulanarak üretilir ve bu nedenle her tip özel kullanım için en ideal malzemeyi seçmeye olanak veren geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

 

ESNEKLİK

Modifiye bitüm sayesinde yalıtım, çok düşük sıcaklıklarda da esnekliğini korur ve çatlamaz. Yüksek sıcaklıklarda ise geç yumuşar, formunu korur. Bu nedenle BITULINE Sistemi, her iklim kuşağında güvenle kullanılabilir.

 

ÜRETİMDE OTOMATİZASYON

BITULINE membranlarının fabrika ortamında, modern makinalarla üretiliyor olması, yalıtımın homojenliğini ve kalite bütünlüğünü sağlar. Yerinde yapılan karışımlarla, sürülerek uygulanan sistemlerde rastlanılabilecek performans farklarından kaynaklanan yalıtım riskleri ortadan kalkar.

 

KALİTELİ SU YALITIMI

Membranlar eritme kaynağı ile birleştirilir ve istenen yüzeylere kolaylıkla yapıştırılır. Kaynak sistemi, yalıtımın sürekliliğini sağlar. BITULINE sisteminin su geçirimsizliği ek yerlerinde de tamdır. BITULINE Sistemi su yalıtımı, milyonlarca metrekare iş deneyimi olan ekiplerce, %100 su geçirimsizlik güvencesiyle uygulanır.

 

YÜKSEK DAYANIM

Membranlara yerleştirilen donatılar, yalıtımın çekme ve basınç mukavemetini arttırır. Sistem BITULINE, karayolları, köprüler gibi yüksek mekanik gerilmelerle karşılaşılan yerlerde de güvenle kullanılabilir.

 

ÇATILARDA SON KAT MALZEMESİ OLARAK DA İDEAL

İstediğinde çeşitli renklerde granüle mineral veya alüminyum kaplı olarak da temin edilebilen BITULINE membranları, havadaki kimyasal ve biyolojik madenlerden etkilenmeyen, ultraviyoleye dayanıklı ve estetik bir yüzeye sahip son kat yalıtım malzemesi olarak da idealdir.

T   0216 337 41 04 - 05      F   0216 337 41 06
A   Fevzi Çakmak Mah. Akdeniz Cad. NO:55
Kaynarca Pendik - İstanbul/ Türkiye
34899

info@nemkayapi.com
Site içeriği Nemka Yapı Tic. Ltd. Şti. ye aittir. İzinsiz kullanılamaz.
design by Tunç Aksoy