MS 80

Adet     63 TL + KDV

Uygulandığı dış cephede film tabakası oluşturmadan görüntüyü ve dokuyu bozmadan doğallığını koruyarak su geçirimsiz hale getiren siloxan esaslı şeffaf bir yalıtım ürünüdür.

 

ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Uygulandığı dış cephede film tabakası oluşturmadan görüntüyü ve dokuyu bozmadan doğallığını koruyarak su geçirimsiz hale getiren siloxan esaslı şeffaf bir yalıtım ürünüdür.

 

Yüzeyde film tabakası oluşturmadığından binanın ya da taşın nefes alma kapasitesini engellemez, azaltmaz yada görüntüsünü bozmaz. Kararma ve kabartma yapmaz. Alkali dayanımı çok yüksektir ve bu nedenle yeni veya eski betonlarda rahatlıkla uygulanabilir. Uygulandığı press tuğla, doğal, yapay taş veya sıvaların harcından dolayı oluşan tuz kusmalarını ve lekelenmelerini Önler.

 

Islanmayı engellediğinden dolayı da binaların ısı izolasyon değerinin kaybolmasını önler. Yağmurun tahribatından ve korozyonundan binayı korur. Yapıların Ömrünü uzatır. Dış cephe boyalarının altında astar olarak da kullanılır.

 

Avantajları:

-          Şeffaftır film tabakası oluşturmaz.

-          Doğal görüntüyü bozmaz, vernik gibi parlak görüntü vermez.

-          Derinlemesine işler, yüksek penetrasyon özelliğine sahiptir.

-          Yüksek alkali dayanımı vardır.

-          Yapıların nefes almasını engellemez.

-          Uzun ömürlü ve ekonomiktir.

 

 

KULLANIM ŞEKLİ:

Yüzey Hazırlığı:

Uygulama yapılacak yüzey kuru yada hafif nemli ve her türlü kir, yağ, toz ve çamurdan arındırılmış olmalıdır. Yüzeyin emiciliğini azaltacak katmanlar temizlenmelidir. Uygulama yapılacak yüzeyde 0.4 mm den büyük çatlaklar olmamalıdır, varsa onarılmalıdır.

 

Uygulama Şekli:

Uygulama yukarıdan aşağıya doğru fırça yada püskürtme yardımıyla, 15 dakika arayla iki kat yapılmalıdır. Islak yüzeylere yapılmamalıdır mutlaka kuruması sağlanmalıdır. Uygulama sırasında yanıcı madde kullanılmamalıdır. Göz ve deri temasından kaçınılmalı, eldiven ve gözlük kullanılmalıdır.

 

Kullanım Alanları:

Mineral bazlı ve emici her türlü yüzeye uygulanır. Örneğin; Brüt beton, Sıva, Tuğla, Briket, Traverten, Doğal taş, mozaik, gaz beton; kiremit vb. Yalnızca mermer, granit, cam, metal, plastik gibi emici olmayan yüzeyler ile yatay emici yüzeylerde uygulanmaz. Yatay emici olan yüzeylerde ISONEM BD yi öneriyoruz. ISONEM MS 80 sadece binaların dış duvarlarını yağmur ve etkilerinden korumak için kullanılır.

 

Amacını kısaca şöyle sıralayabiliriz;

-          Yağmurdan oluşan kirlenme, kararma ve renk

-          Bozukluklarını önlemek için,

-          Don hasarları ve tuz kusmalarından korumak için,

-          Yosun ve mantar oluşumlarını önlemek için,

 

Sarfiyat:           Yüzeyin emiciliğine göre 100-200 ml/m²

Ambalaj:           5lt teneke kutularda

Depolama:        Kuru ve serin yerde 24 ay

T   0216 337 41 04 - 05      F   0216 337 41 06
A   Fevzi Çakmak Mah. Akdeniz Cad. NO:55
Kaynarca Pendik - İstanbul/ Türkiye
34899

info@nemkayapi.com
Site içeriği Nemka Yapı Tic. Ltd. Şti. ye aittir. İzinsiz kullanılamaz.
design by Tunç Aksoy