MD 28

Adet     102 TL + KDV

Çimento esaslı, iki bileşenli, çatlak köprüleme kapasiteli ve üzerinde yürünebilen, yüksek aşınma mukavemetine sahip bir yalıtım ürünüdür. 

ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Çimento esaslı, iki bileşenli, çatlak köprüleme kapasiteli ve üzerinde yürünebilen, yüksek aşınma mukavemetine sahip bir yalıtım ürünüdür.

Sürülerek uygulanır, yüksek elastikiyete sahiptir. Uygulandığı yüzeydeki kılcal ve rötre çatlaklarını kapatır. Yüksek aderansa sahiptir. Beton sıva, şap vb. yüzeylere mükemmel yapışır ve zamanla kalkma yapmaz. Dış hava koşullarına, UV ışınlarına ve mekanik darbelere, aşınmaya karşı dirençlidir.

 

Kullanım Alanları:

Duvar ve zeminlerin pozitif yalıtımlarında,

Beton, sıva ve şap üstü yalıtımlarda,

Balkon, teras, yüzme havuzlarında,

Islak hacim, duş ve hamam tarzı yerlerde,

Dıştan perde duvar yalıtımlarında,

Prekast ve prefabrik elemanlarda, çatılarda.

 

KULLANIM ŞEKLİ

Yüzey hazırlığı:

Uygulama yapılacak yüzeyler mutlaka temiz ve nemli olmalıdır. Kuru ise önceden su göllenmeyecek şekilde nemlendirilmelidir. Yağ, kir, pas ya da aderans azaltıcı unsurlar yok edilmelidir. Eğer aderans problemi yaşanacak veya da tutunma sorunu olacak yüzeyler varsa önceden ISONEM D 10 süper yapıştırıcı ile astarlanmalıdır. Yüzeyde tamir gerekecek yerler, segregasyonlar ya da boşluklar var ise bunlar ISONEM M03 elastik harçla doldurulmalıdır. Mevcut dilatasyonlar ISONEM MD 28 uygulamadan önce ISONEM A4 elastik dolguyla kapatılmalıdır. Bu işlemler bitirildikten sonra ISONEM MD 28 karışımının hazırlanmasına geçilir.

 

Karışımın Hazırlanması:

1. Sıvı halde bulunan B komponent (10 kg) temiz ve yeterli büyüklükteki bir kaba konur.

2. Bir mikser yardımıyla devamlı karıştırılan sıvıya yavaş yavaş toz haldeki ISONEM MD 28 ilave edilir ve hiç topak kalmayacak şekilde yavaşça karıştırılır.

3. Karıştırma işlemi 5 dakika homojen şekilde yapılır.

4. Karıştırma sonunda homojen fırçayla sürülebilir kıvamda bir harç elde edilir.

 

Uygulama Şekli:

Hazırlanan ISONEM MD 28 yüzeye üç kat halinde ve katlar arasında 4 saat arayla sürülmelidir. Sürme işlemi bir fırçayla birbirine dik katlar halinde homojen ve düzgün yapılmalıdır. Katlar arasında uygulamaya 24 saatten fazla ara verilmemelidir. Uygulama aşırı sıcakta ya da donda yapılmamalı sabah serini yada akşam serininde yapılmalıdır.

 

Sarfiyat: 2kg/m² (3 katta)

Ambalaj: 10 kg sıvı bidon + 20 kg Toz kraft torba = 35 kg

Depolama: Kuru ve serin yerde 12 ay

T   0216 337 41 04 - 05      F   0216 337 41 06
A   Fevzi Çakmak Mah. Akdeniz Cad. NO:55
Kaynarca Pendik - İstanbul/ Türkiye
34899

info@nemkayapi.com
Site içeriği Nemka Yapı Tic. Ltd. Şti. ye aittir. İzinsiz kullanılamaz.
design by Tunç Aksoy