ASFALT PAINT

Adet     138 TL + KDV

 

ISONEM ASFALT PAINT eski ya da yeni dökülen bütün asfaltlara uygulanabilir.

ÜRÜN AÇIKLAMASI:

ISONEM ASFALT PAINT eski ya da yeni dökülen bütün asfaltlara uygulanabilir. Zeminin ıslak ya da nemli olması fark etmez. Eğer eski asfaltlarda uygulanacaksa zemin tazyikli suyla güzelce yıkanmalıdır. Önceden varsa tamirat gerektiren yerler sıcak asfalta tamir edilmelidir.

Yeni tamamlanan asfaltlarda asfalt sıcaklığı 35 derecenin altına düştüğü zaman yüzey kaplama işlemi yapılır. Özel asfalt boyası sistemi üç ünitedir; birincisi özel çimentolu polimer takviyeli toz karışım (A Komponent), ikincisi su bazlı modifiye akrilik polimer ( B Komponent), ve üçüncüsü renk komponentidir (C Komponent). İstenilen renklerde üretilmektedir.

 

Uygulama:

B Komponent ve C Komponent 20 litrelik bir kovaya boşaltılır ve düşük devirde 1 -2 dakika karıştırılır, daha sonra karışıma 3 lt su ilave edilir ve karıştırıcı 400-500 devirlik ½ inçlik matkaba takılarak karıştırma altında toz komponent (A Komponent) yavaş yavaş sıvı karşıma ilave edilir ve homojen oluncaya kadar 3-5 dakika iyice karıştırılır.

Boya 110 PSİ&3#9;lik hava kompresörüne bağlanan çift kademeli pompa ve buna bağlı püskürtücü ile asfaltın yüzeyine tek kat yada iki kat olarak kapatıcılığına göre püskürtülür. Fırça ile boya asfaltın yüzeyine siyah renk kalmayacak şekilde yayılır. Son olarak eğer yapılan uygulamada cila ve vernik isteniyorsa ISONEM Asphalt Paint Sealer (Cila) kullanılarak son kat cilalama yapılabilir. Uygulamalarda katman kalınlığı tek kat uygulamada 0.5 mm, iki kat uygulamada 1 mm kalınlığa ulaşır.

 

Asfalt Boyasının Faydaları:

1. Özel çimento ile akrilik reçine esaslı boya asfalta iyice yapıştığından kolay kolay asfaltın üzerinden çıkmaz ve renkli görünüm yıllarca kalır.

2. Özel çimentonun içinde bulunan sertleştirici sayesinde, asfalt yüzeyi sertleşir, asfaltın aşınma mukavemeti normal asfalta göre üç kat artar.

3. Özel boyası sayesinde asfalt -30 derece ile, +70 derece sıcaklığa kadar dayanıklılığını muhafaza eder, derzler ilk görünümünü muhafaza eder.

4. Özel asfalt boyası güneş ışınlarını yansıttığı için asfaltın yakıcı sıcaklığını hissettirmez.

5. Mevcut asfalt kaplama üzerine uygulanan özel asfalt dolgu macunu ve boya sayesinde yalıtım özelliği ve su izolasyonu da sağlar.

6. İstenildiğinde üzeri tekrar aynı ya da farkı renklerde boyanabilir.

7. Kaplama boyanın ömrü içindeki polimerler ve doğal malzemelerden dolayı beton ve asfalttan çok daha uzun ömürlüdür.

 

AMBALAJ ŞEKLİ:           

A Komponent: 16,5 Kg toz

B Komponent:  5,5 Kg sıvı

C Komponent: 1,0 Kg renk

Toplam: 23 kg set

Sarfiyat: Uygulamaya göre değişken olmakla birlikte yaklaşık 0,8 – 1 kg/m²

Depolama: Sıvı bileşen ambalajında iken dondan korunmalıdır. Açılmamış orijinal ambalajlarında, kuru ve serin olarak depolandığında raf ömrü 1 yıldır.


T   0216 337 41 04 - 05      F   0216 337 41 06
A   Fevzi Çakmak Mah. Akdeniz Cad. NO:55
Kaynarca Pendik - İstanbul/ Türkiye
34899

info@nemkayapi.com
Site içeriği Nemka Yapı Tic. Ltd. Şti. ye aittir. İzinsiz kullanılamaz.
design by Tunç Aksoy